HA

HA و FT چیست؟ زمانی که قابلیت ماشین مجازی را بر روی یک سرور فیزیکی اجرا می‌کنیم ممکن است این نگرانی به وجود بیاید.اگر سرور فیزیکی آسیب ببیند، ماشین های مجازی روی آن به دلیل عملیات نوار سفید Kubita HA به این مشکل متصل می شوند.

در دسترس بودن بالا

عملکرد ویژگی HA این است که دو یا چند سرور فیزیکی به صورت یک  کلاستر  (خوشه)  مرتب شده اند. و ماشین های مجازی بر روی سرورهای فیزیکی خوشه توزیع می شوند.
اگر یکی از سرورها یا هاست ها به هر دلیلی آسیب ببیند. ماشین های مجازی این سرور به سرورهای دیگر در همان خوشه منتقل می شوند. در همین حال، ماشین های مجازی در حال اجرا بر روی سرور از کار افتاده قبل از انتقال مجدد ریست می شوند.

High availability

و تمام این اقدامات به صورت خودکار انجام می شود. انتقال خودکار سرورهای مجازی برای به حداکثر رساندن استفاده از منابع به اشتراک گذاشته خواهد شد.
این امر سرعت پاسخگویی به درخواست ها را افزایش می دهد و تعداد سرورهایی که از کار افتاده اند را به حداقل می رساند.

سیستم تحمل خرابی Fault Tolerance

در یک کلاستر که قابلیت دسترسی مستمر در آن فعال است. چنان‌چه یکی از سرورهای فیزیکی به هر دلیلی از کار بیفتد ماشین مجازی آن قبل از انتقال به سرور فیزیکی دوم ریست می‌شود.

و باید برای مدت کوتاهی از خدمت خارج شود. و تمام داده های ذخیره شده در RAM از بین خواهند رفت، FT این مشکل را حل کرد. عملکرد HA کاربردی است. یک کپی از ماشین مجازی در سرور دوم در حال اجرا است.

سیستم-تحمل-خرابی-Fault-Tolerance

و در صورت خرابی یکی از سرورهای فیزیکی، ماشین های مجازی بلافاصله و بدون کوچکترین وقفه تعویض می شوند. و ماشین مجازی دوم دقیقاً از همان جایی که ماشین مجازی اول بدون وقفه در اتصال یا سرویس های سرور کار می کرد به فعالیت خود ادامه می دهد.
پس از تعویض، یک کپی از ماشین مجازی نیز برای سرور سوم ایجاد می شود. vsphere تمام این اقدامات را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد. اگر هر دو سرور اصلی از کار بیفتند، ماشین مجازی ریست می‌شود و یکی از کپی‌های آن در سرور موجود راه‌اندازی مجدد می‌شود.

 | 3Before

از آنجا که برای بهره مندی از ویژگی هایی مانند vmotion یا دسترسی مداوم و DRS و بسیاری از ویژگی های vsphere، به یک ذخیره سازی یا سیستم ذخیره سازی مشترک نیاز داریم.