شرکت اچ پی سرور های G10 را در دو مدل SFF  و LFF  تولید کرده است در سرور های SFF  سه باکس دارد که در جلوی آن سه باکس SFF  قرار دارد که در مجموع 24 هارد را میتوان با استفاده از bay در آن قرار داد.

هارد های SFF  که سایز 2.5 اینچی دارند که پورت های SAS دارند که روی سرور G10  قرار میگیرد.

هارد سرور HP که از  ,600,900 و … 300 گیگابایت را دارا می باشند که با سرعت 10 هزار دور در دقیقه که به آن 10k می گوینند یا با سرعت 15k یعنی 15 هزار دور دقیقه می باشد.

battery-server

بعد از باز کردن درب سرور اولین چیزی که میبینیم باتری است که باتری استورج کنترل درصورت نبود برق میتواند برق استورج کنترل را تامین کند و دیگر دیتا آن ازبین نرود.

fan-server-g10

قسمت بعدی باکس فن ها میباشد   که برای دو تا cpu هر باید 6 تا فن درون باکس قرار بگیرد مانند تصویر زیر که وظیفه خنک کردن سرور از جمله CPU  ها را دارد.

slat-ram.01

قسمت بعدی یعنی تونل هوا است است بادی که توسط فن ها تولید میگردد بصورت متمرکز روی هدسینک ها می اید که باعث خنک  شدن هدسینک میشود و CPU را خنک میکند.

در تصویر زیر همانطوری که میبینید 24 اسلات رم را داریم که میتوانیم تمام آن را پر کنیم.

با توجه به نیاز هایمان سی پی های gold  و silver و …. که نکته مهم این است هر دو سی پی یو در سرور باید از یک نوع باشند.

partnamber

در جلوی سرور یک کارت که بصورت خشابی قرار دارد که روی آن اطلاعات و پارت نامبر سرور درج شده است که با مراجعه به سایت HP  میتوانید ا اصالت کالا اطمنینان حاصل کنید.

در قسمت پست سرور دو عدد پاور قرار دارد که به صورت ریداندانت عمل میکند.

در تصویر زیر پورت ILO  را داریم که میتوانیم سرور مان را از راه دور مدیریت کنیم.

ILO-10

در سرور hp های G10  – ILO 10  را داریم که از نظر امنیتی و سرعت خیلی بهتر از ILO-9 می باشد.

و 4 عدد پورت LAN  را داریم که میتوانیم از آن برای اتصال به شبکه استفاده کنیم

PORT-LAN
پورت لن

پورت USB  که روی قسمت سوم برد قرار دارد میتوان برای نصب DVD—writer قرار میگیرد .

 port-usb-server
 |  Image Name

ما اگر بخواهیم از 24 عدد هارد استفاده کنیم رید کنترلر به طور مثال HP Smart Array P408 عدد اخر یعنی 8 به ما نشان میدهد 8 عدد هارد رو ساپورت میکند حال باید یک با استفاده از یک SAS Expander روی  PCI سرور قرار میگیرد با استفاده از مینی SAS  ها به آن متصل می شود و بک پلین های که جدا خریداری میکنیم مستقیم در  SAS Expander  جای میگیرد و حال میتوانی 24 هارد رو پشتیبانی کنیم.